Artykuły

Forskolina wspomaga odchudzanie

16 listopada 2017 0
forskolina-odchudzanie-1200x689.jpg

Pokrzywa indyjska, która jest źródłem forskoliny, jest rośliną, która zainteresowała świat suplementacji swoim działaniem redukującym poziom tłuszczu. Jak się okazuje, wpływa ona znacząco na poziom lipolizy, nasilając reakcje związane z rozkładem tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, posiada ona jeszcze szereg właściwości modulujących parametry naszego ciała jak np. praca trzustki, czy też funkcje nadnerczy, o których warto pamiętać, korzystając z suplementu.

Pokrzywa indyjska pochodzi z obszarów Indii, gdzie wykorzystywana była w medycynie hinduskiej przez wieki. Roślinę stosowano w szeregu problemów zdrowotnych, głównie dotyczących układu krwionośnego, moczowego, oddechowego, a także jako wsparcie w problemach ze snem.

W suplementacji sportowej z kolei stanowi głównie dodatek do suplementów spalających tkankę tłuszczową. Oprócz działania lipolitycznego forskolina doskonale hamuje również działania dążące do syntezy nowych adipocytów. Co więcej, pośredni wpływ na funkcje tarczycy, będzie podtrzymywał efektywność pracy metabolizmu, dbając o jego odpowiednie tempo.

Działanie biologiczne rośliny zawdzięczamy zawartym w składzie coleonolą, które wykazują właściwości zwiększające stężenie cAMP. Poprzez wpływ na cyklazę adenylową, w wyniku szeregu reakcji biochemicznych, dochodzi do stymulowania hormonów, odpowiedzialnych za funkcje lipolityczne. Przyspieszeniu ulega transport wolnych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają wykorzystaniu na potrzeby energetyczne. Co więcej, działanie forskoliny wpływa również na poziom termogenezy, co będzie przyczyniało się dodatkowo do nasilania procesów związanych z utratą tłuszczu, jak i wpływem na hamowanie apetytu. Jak wykazują niektóre badania, suplementacja forskoliną przyczynia się również do poprawy profilu lipidowego zmieniając proporcje lipoproteiny HDL do LDL.

Jakie właściwości jeszcze posiada forskolina?

Suplementacja forskoliną wpływa na szereg funkcji naszego ciała. Jej działanie biologiczne odnotowano w takich obszarach jak:

  • działanie przeciwzapalne, łagodzące zarówno stany ostre, jak i przewlekłe,
  • wsparcie w problemach niedoczynności tarczycy, poprzez działanie ukierunkowane na poprawę przepływu krwi przez gruczoł tarczycowy,
  • wspomaga pracę serca, poprzez poprawę ukrwienia mięśnia sercowego, co przekłada się na efektywniejszą pracę naczyń wieńcowych.

Warto wspomnieć dodatkowo, że forskolina wykazuje również wpływ na poprawę parametrów hormonalnych, związanych z pracą trzustki, praca nadnerczy, czy produkcja testosteronu.

Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *