Artykuły

Cynamon na odchudzanie – czy faktycznie działa i przynosi efekty

22 maja 2019 0
cynamon-odchudzanie-1200x801.jpg

Cynamon jest to zmielona kora cynamonowca cejlońskiego, jest to przyprawą wielu potraw świątecznych, ale nie tylko. Cynamon zawiera liczne substancje zdrowotne. Najcenniejszą z nich jest aldehyd cynamonowy, to właśnie on nadaje cynamonowi charakterystyczny zapach. Poza właściwościami prozdrowotnymi, cynamon należy do grupy termogeników, czyli substancji wspomagającej przemianę materii i spalania tłuszczu. 

Cynamon pozwala utrzymać smukłą sylwetkę

Wraz z wiekiem komórki stają się mniej wrażliwe na insulinę i bardzo często dzieje się tak, że  wahania cukru we krwi po posiłku są niekorzystne, co prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2 i zespół metaboliczny. Aby uniknąć problemów związanych z wahaniami cukru we krwi, warto „oczyścić” swoją dietę oraz włączyć do codziennego rytuału ćwiczenia i większą ilość aktywności fizycznej. Tak jak wcześniej zaznaczyłam, cynamon jest przyprawą wspomagająca przemianę materii, dlatego też warto włączyć nawet niewielką ilość tej przyprawy do diety, aby usprawnić wszystkie procesy trawienne. 

Badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że dodanie 6 gramów cynamonu do puddingu ryżowego zmniejszyło wzrost stężenia glukozy we krwi po posiłku. Inne badania również wykazują podobne wyniki. 

Inne korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania cynamonu

Poza wpływem na obniżenie cukru we krwi cynamon wpływa również na obniżenie stężenia lipidów we krwi, w tym cholesterolu LDL, cholesterolu całkowitego i trójglicerydów od 7-30%.

Podsumowanie

Cynamon jest pyszną przyprawą i stanowi świetny dodatek do dań i deserów. Warto również dodawać cynamon do śniadań np. Do owsianki z owocami, dzięki temu dodatkowo wspierasz przemianę materii. Jeśli nie lubisz smaku cynamonu, a chcesz korzystać z jego właściwości prozdrowotnych. Redox EXTREME w swoim składzie zawiera ekstrakt z kory cynamonowca.

Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *